Search
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
  • :
  • :

آموزش تنیس را از کجا شروع شد؟

تنیس ورزشی بسیار جذاب و مفرح است. بر خلاف تصور آموزش و انجام آن هزینه های چندانی ندارد. اما مانند هر کاری، برای شروع آموزش تنیس نیز باید آمادگی لازم را داشته باشید. بدیهی است که در ابتدا باید تجهیززات و لوازم مورد نیاز برای انجام این ورزش را آماده نمایید:

لوازم و وسایلی که برای آموزش تنیس نیاز است

برای شروع آموزش تنیس در ابتدا باید راکت تنیس و کفش تنیس خریداری کنید. این دو را بهتر است از فروشگاه های مجاز فروش لوازم و تجهیزات مورد نایز برای تنیس خریداری کنید. خرید گزینه های اصل و استاندارد به شما در بهتر بازی کردن کمک خواهد کرد. در ضمن استفاده از کفش مناسب برای این ورزش از وارد آمدن آسیب به بدنتان پیشگیری می کند. راکت را با توجه به میزان مهارت و اندازه کف دستتان خریداری کنید.

کفش تنیس

ورزش تنیس ورزشی بسیار پرتحرک است به همین دلیل مهم ترین کار برای شروع آموزش تنیس خرید کفش مناسب است. بازیکن هر لحظه در حال دویدن و یا پرش است و مرتبا استارت و اسپپ های شدیدی را انجام می دهد. از این رو خرید یک کفش استاندارد شما را در بهتر بازی کردن کمک می کند. این کفش نسبت به دیگر انواع کفش ورزشی انعظاف کمتری دارد. کفش مناسب برای بازی نیست در زمین خاکی، در کف خود آج های ۷ یا ۸ شکل دارد. کفش مناسب برای زمین چمن، آج های ریز و گرد و کفش مخصوص زمین هاردکورت، آج های درشت دارد.

راکت تنیس

دومین اقدام برای شروع آموزش تنیس خرید راکت  است. اگر قبلا تجربه انجام بازی تنیس را نداشته اید بهتر است راکت مخصوص بازیکنان مبتدی را خریداری کنید. این راکت ها مساحت بیشتری داشته و قدرت بهتری دارند. وزن آن برای خانم ها ۳۰۰ و برای آقایون ۲۸۰ گرم است. راکت سنگین قدرت بیشتری را منتقل می کند و بزرگ بودن مساحت آن امکان بهتری برای ضربه زدن ایجاد می کند. هر چه میزان مهارت شما بیشتر شود می توانید از دیگر انواع راکت که برای افراد حرفه ای طراحی شده اند استفاده کنید.

یافتن استاد و مربی کاربلد

تنیس بازی بسیار مفرح و پردرآمدی است. بازیکنان حرفه ای مبالغ بسیار بالایی درآمد دارند و از این رو اگر آموزش را از کودکی آغاز کنید و زیر نظر مربی کارآزموده کار را شروع کنید می توانید در کوتاه مدت به یک بازیکن حرفه ای تبدیل خواهید شد. اقای علی اکبری با تجربه بسیار زیاد این امادگی را دارد که در کوتاه مدت شما را برای حرفه ای شدن آماده نماید.

یادگیری قوانین بازی

قوانین بازی تنیس یکی از مهم ترین اقداماتی است که برای شروع آموزش تنیس باید بدانید. این قوانین بسیار ساده هستند. طول زمین تنیس برای انجام بازی‌ انفرادی ۷۸ پا که برابر با ۲۳٫۷۷ متر و عرض آن ۲۷ پا برابر با ۸٫۲۳ متراست. برای انجام بازی  دو نفره باید عرض آن به ۳۶ پا یا ۱۰٫۹۷ متر برسد. این زمین توسط یک تور به دو قیمت تقسیم می شود و شروع کار با سرویسی که توسط بازیکن از ی گوشه و خارج از زمین زده می شود آغاز می شود. بازیکن مقابل باید توپ را به زمین نفر سرویس زننده برگردانند.

بازی را فردی می برد که بتواند توپ را به شکلی به زمین حریف بزند که او از عهده بازگرداندن آن بر نیاید. اگر بعد از یک بار برخورد توپ به زمین حریف نتواند آن را به زمین شما بازگرداند امتیاز بازی برای شما محاسبه خواهد شد. در صورت که توپ را به بیرون از زمین بزنید امتیاز برای طرف مقابل محاسبه می شود. در سرویس باید توپ را به صورت مورب بزنید.

کلام آخر

اقای علی اکبری مربی تنیس، بعد از ثبت نام شما تمام توضیحات لازم را برای شروع آموزش تنیس بیان خواهند کرد و شما را در جریان دقیق قوانین قرار می دهند. ما در این مقاله تلاش داشتیم نکات اصلی و مهم را بیان نماییم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *