Search
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
  • :
  • :

آموزش سرویس در تنیس

تنیس به عنوان ورزشی مفرح، طرفداران زیادی در دنیا دارد و آموزش آن به عنوان یک ورزش انفرادی و گروهی مورد توجه ورزش دوستان است. در این سایت تلاش داریم تا به صورت مفصل آموزش حرکات ورزش تنیس را بررسی نمایید. آموزش سرویس در تنیس اولین قدم در یادگیری تنیس است که در ادامه بیشتر درباره آن صحبت خواهیم کرد.

سرویس در تنیس

اولین حرکتی که بازی تنیس با  آن آغاز می شود، سرویس است. سرویس در ابتدا با قرعه کشی به یک نفر از بازیکنان سپرده می شود و در طول بازی هر فرد که امتیاز کسب کند می تواند با سرویس بازی جدید را آغاز نماید. ضربه سرویس از جایی بیرون از خط های موجود در انتهای زمین زده می شود. در زمانی که تصمیم دارید سرویس را بزنید باید در چند ثانیه میزان روانی ضربه، چرخش توپ و حرکت تمام بدن را تنظیم نمایید و توپ را به محلی بزنید که بازیکن مقابل نتواند آن را با تسلط بالا به سمت زمین شما برگرداند. راکت را با دست غالب نگه دارید و توپ را در دست دیگر بگیرید. در زمان ضربه زدن راکت به را سبک قاره ای در دست بگیرید.  قبلا گفته شد که بدن نیز باید به شکلی قرار بگیرید تا سرعت و قدرت ضربه تناسب داشته باشند. برای زدن ضربه بهتر است که یک پا به جلو و زاویه ۴۵ درجه به سمت تور تنیس بایستید.

نشانه روی در سرویس تنیس

بهترین روش برای نشانه گیری اصولی در آموزش سرویس در تنیس تعیین یک هدف معین روی زمین است. بهترین کار در تمرین این است که روی یک هدف و یا چند هدف ثابت تمرکز کرده و به آن جا ضربه بزنید. این کار باعث می شود دقت شما در ضربه افزایش یابد و بتوانید اندام بدن خود را برای ضربه زدن به یک نقطه ثابت هاهنگ کنید. به این شکل در مسابقات با تعیین یک نقطه از زمین که بازیکن حریف در آن ضعیف است می توانید امتیاز کسب کنید.

بهترین ضزبه تنیس درست در بین مثلثی است که بین که بین خط انتهای منطقه سرویس ، تسمه نگهدارنده وسط تور و خط مرکزی سرویس ایجاد می شود. در این سه گوش باید به نقاط A و B ضربه بزنید.

نقطه نشانه روی تنیس

مهارت لازم جهت ضربه سرویس در تنیس

در آموزش سرویس در تنیس به این نتیجه می رسیم که هر چه تمرین افزایش یابد، احتمال موفقیت در ضربه نیز افزایش خواهد یافت. این تمرینات است که مهارت شما را در ضربه افزایش می دهد و ضربه سرویس را به یک امتیاز تبدیل می شود. از جمله مهارت هایی که برای زدن یک سرویس خوب باید کسب کنید به موارد زیر می توان اشاره داشت:

  • نحوه ایستادن و آمادگی برای زدن ضربه سرویس
  • حالت دورانی شانه
  • پرتاب توپ به طرف بالا
  • تمایل و کجی شانه ها
  • حرکت سریع مچ دست
  • کشیدگی بدن در نقطه تماس
  • پایان حرکت درون خط عقبی

کلام آخر

در صورتی که به تازگی تصمیم به یادگیری تنیس دارید بهتر است کار را به صورت اصولی و زیر  نظر مربی کاربلد آغاز نمایید. به این شکل همه حرکات ورزشی کاملا اصولی از ابتدا آموزش می بینید. آموزش سرویس در تنیس اولین حرکتی که باید بیاموزید و در این مقاله تلاش داشتیم اصول اولیه آن را بررسی کنیم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *