Search
پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
  • :
  • :

آیا تنیس باعث لاغری می شود؟

داشتن اندامی زیبا و از آن مهم تر سلامت بدنی داشتن دغدغه این روزهای بسیاری از جوانان است. هر فردی برای رسیدن به این دو امر مهم راه و روشی را انتخاب می کند اما ورزش تنیس یکی از جذاب ترین روش های رسیدن به تناسب اندام، داشتن بدنی سالم است. تنیس از دیرباز ورزشی لاکچری به شمار می آمد و با اینکه هزینه تنیس بازی کردن بسیار کمتر از دیگر ورزش ها است اما این تصور بسیاری از جوانان را از این ورزش دور کرده است. اگر اندام شما آن چیزی نیست که در تصوراتتان دارید می توانید با حفظ رژیم غذایی و در کنار آن ورزش تنیس به آنچه در ذهن دارید برسید. اما چرا می گوییم لاغری با تنیس امکان پذیر است؟

تنیس ورزشی است با تحرک بالا

به صورت کلی ورزش کردن باعث لاغری می شود. شما هر ورزشی را که انتخاب کنید می توانید در کنار رژیم غذایی به لاغری دست یابید اما چرا ما تنیس را پیشنهاد می کنیم؟ تنیس ورزشی پرتحرک است. در طول ورزش بازیکن می دود، پرش دارد، خم می شود، ضربه می زند و به ساده بگوییم کالری بالایی مصرف می کند. از این رو لاغری با تنیس حتمی است.

در تنیس همه اندام ها درگیر هستند

شاید فوتبال را ورزش پرتحرک بدانید و این تصور را داشته باشید که با ورزشی مانند فوتبال زودتر لاغر می شوید. اگر هدفتان از لاغری تنها کم شدن چربی است این تصور درستی است. اما در تنیس شما به تناسب اندام می رسید. دست شما، پا، عضلات قسمت میانی و بهتر بگوییم تمام اندام شما در تنیس درگیر است و این در حالی است که در فوتبال تنها می دوید و به توپ با پا ضربه می زنید. در این صورت دست ها هیچ فعالیتی ندارند. از این رو اگر هدف شما رسیدن به تناسب اندام است، لاغری با تنیس شما را به این هدف می رساند.

تنیس ضربان قلب را افزایش می دهد

سلامت بدن داشتن مهم ترین هدف لاغری است و در کنار آن زیبایی اندام است که شما را به ورزش کردن وادار می کند. اگر از کارشناسان علوم تغذیه سوال کنید تنها زمانی کالری سوزی در بدن اتفاق می افتد که ضربان قلب شما تغییر کند. با ورزش تنیس می توانید ضربان قلب خود را به عددی برسانید که کالری سوزی در بدن آغاز شود. در ضمن بد نیست بدانید که با افزایش ضربان قلب سلامت جسمانی شما نیز تضمین می شود.

با تنیس ذهن و روان سالمی خواهید داشت

یکی از دلایل چاقی مشکلات روحی و روانی است. در حالی که بعد از یادگیری تنیس پس از یک دوره آموزش می توانید به خوبی این ورزش را انجام داده و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. با افزایش اعتماد به نفس ذهن شما در برابر مشکلات قوی تر عمل کرده و خود را در مسیر حل مشکلات قرار می دهد. در صورتی که عدم وجود این احساس باعث بروز استرس، عصبانیت و افسردگی می شود. پرخوری و افزایش وزن اولین نمود این بیماری های عصبی خواهد بود. پس لاغری با تنیس ممکن خواهد بود چرا که در این ورزش شما یاد می گیرید زود تصمیم بگیرید و از پس مشکلاتتان بر بیایید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *