Search
یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
  • :
  • :

از کجا بفهمیم راکت تنیس اصل است؟

اگر به تازگی تصمیم دارید راکت تنیس خریداری کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که راکت تنیس اصل خریداری کنید. این راکت ها که با استانداردهای روز دنیا ساخته شده اند تعادل، کشش و قدرت استانداری داشته و به شما در بهتر بازی کردن کمک خواهد کرد. اصولا افرادی که در زمینه بازی تنیس مبتدی هستند و یا به تازگی تصمیم به یادگیری تنیس گرفته اند باید راکت تنیس خریداری کنند. انتخاب یک مدل اصل به چالشی برای آن ها تبدیل شده است. ما را همراهی کنید تا چند نکته در مورد راکت تنیس اصل را با هم بررسی کنیم:

برندهای تولیدکننده راکت تنیس را بشناسید

اگر اولین بارتان است که تصمیم دارید راکت تنیس اصل خریداری کنید باید برندهای تولیدکننده راکت تنیس را بشناسید. برای مثال برندهایی مانند هد، ویلسون، تکنیفایبر و بابولات برندهایی هستند که راکت تنیس تولید می کنند. برندهای متفرقه شاید توانسته باشند خوب عمل کنند اما اگر به دنبال مدلی استاندارد هستید بهتر است از این برندها خرید کنید.

از فروشگاه های معتبر خریداری کنید

بهتر است برای خرید راکت تنیس اصل به سراغ فروشگاه هایی بروید که از نام نیکی در این زمینه برخوردار هستند. فروشگاه های معتبر فیزیکی اغلب دارای فروشگاه اینترنتی هستند که برندهای معتبر دنیا را در آن به فروش می رساند.

راکت تنیس اصل از نظر آناتومی اصولی است

اناتومی راکت تنیس بسیار مهم است. وزن سویینگ، سختی بدنه راکت تنیس، راکت سر سبک، اندازه صفحه راکت تنیس، جنس راکت تنیس، زه راکت تنیس، الگوی زه، گریپ راکت تنیس، اندازه‌گیری گریپ راکت و دیگر عوامل راکت باید بر اساس استاندارد طراحی و ساخته شود تا در حین ورزش فشار مضاعف به دست وارد نشده و همچنین در بازی بتوانید برنده باشید.

با توجه به نوع کاربری راکت تنیس اصل خریداری کنید

راکت ها برای هر سطح از دانش به تنیس طراحی شده اند. راکت های اصل به سه دسته راکت های راکتی، قدرتی و تعادلی تقسیم می شوند. اصولا میزان قدرت با میزان تعادل راکت معکوس است. یعنی هر چه میزان قدرت راکت بیشتری داشته باشد، تعادل آن کاهش می یابد. افراد مبتدی بهتر است راکت قدرتی خریداری کنید. نوعی از راکت با نام راکت توئیتر قدرت مناسبی داشته و قابلیت کنترل آن عالی است. پس برای افرادی که به تازگی وارد بازی حرفه ای شده اند مناسب است. راکت حرفه ای نسبتا سنگین است، تعادل آن فوق العاده بود و سایز و اندازه آن با دیگر مدل ها کاملا متفاوت است.

راهنمای خرید راکت اصل برای مبتدی ها

احتمالا اولین بار است که تصمیم دارید یک راکت خریداری کنید پس بهتر است راکت سنگین اما با سری کوچکتر را انتخاب کنید. بهتر است به سراغ مدل هایی بروید که زه کشی آن فشرده تر است. این مدل توانایی کنترل بیشتری به شما می دهد و برای تازه کارها مناسب تر است. طول راکت تنیس برای افراد تازه کار باید طول بیشتری داشته باشد. به میزان انعطاف پذیری راکت نیز نیم نگاهی داشته باشید. این عدد صفر تا ۱۰۰ دسته بندی می شود و هر چه این عدد بزرگتر باشد راکت کنترل کمتری خواهد داشت. اما گزینه های کمتر کنترل بهتری داشته و برای مبتدی ها مناسب تر است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *