Search
یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
  • :
  • :

بهترین تنیسورهای زن تایخ

با اینکه در ایران اغلب بازی های تنیس آقایون در پوشش خبری قرار می گیرد اما در دنیا تنیس بانوان جایگاه بسیار ویژه ای دارد و تنیسورهای زن بسیاری توانسته اند رکوردهای بی سابقه ای در مسابقات بزرگی نظیر ویمبلدون، گرند اسلم و … به جا گذاشته اند. دنیا تنسورهای خانم بسیار زیادی را به خود دیده است اما در میان همه  آن ها چند زن توانسته اند لقب بهترین تنیسورهای زن تاریخ را از آن خود کنند. در ادامه بیشتر با این افراد و دلایل برتری آن ها آشنا خواهید شد:

بیلی جین کینگ

خانم کینگ از آنجایی به عنوان یکی از بهترین تنیسورهای زن تاریخ در ذهن بیشتر کارشناسان مسابقات تنیس باقی مانده که توانست در مسابقات قرن تنیس را از بابی ریگز ببرد. بابی ریگز در آن سال ها توانسته بود در سال ۱۹۷۳ قهرمان ویمبلدون مردان شود و در همان سال تنیسورهای زن را مسخره کرده بود. کینگ او را به رقابت دعوت کرد و بعد از پیروزی از این مرد تنیس زنان را دگرگون کند.

جالی است بدانید که توانسته است در ۱۲ گرند اسلم برنده باشد و ۲۰ بار قهرمان ویمبلدون شود. ۶ بار در تنیس زنان تک نفره، ۱۰ بار در مسابقات دو نفره تنیس و ۴ بار هم در مسابقات میکس (مرد و زن) به پیروزی دست یابد. کینگ  تنها زنی است که علی رقم داشتن ۴۰ سال سن همچنان در بین ۱۰ تنیسور برتر جهان قرار داشته باشد.

کریس ایورت

همگی از میزان قدرت خانم کینگ مطلع شدیم اما بد نیست بدانید که خانم ایورت در  سن ۱۶ سالگی و زمانی که اولین فینالش را تجربه می کرد توانسته بود خانم کینگ را ببرد. بعد از این بازی کینگ به ایورت لقب برگزیده را داد. او توانسته است ۱۸ گرند اسلم را ببرد. او با فینالیست شدن در ۳۴ گرند اسلم رکوردار است. ایورت در طول دوران حرفه ای گری خود توانست ۶ بار قهرمان مسابقات اوپن امریکا و ۷ بار قهرمان اوپن فرانسه شود.

بهترین تنیسورهای زن تاریخ

مارتینا ناوراتیلووا

به این دلیل مارتینا ناوراتیلووا را در زمره بهترین تنیسورهای زن تاریخ می توان جای داد که رکورهای بسیار زیادی را به نام خود زده است. او در ۱۸ سالگی تصمیم گرفت برای چک اسلواکی بازی کند اما به دلایل سیاسی با مشکلات زیادی روبه رو شد. با این حال او در یک رکورد تاریخی از سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۶ در ۳۵۲ بازی رسمی شرکت کرد و تنها در ۹ تای آن ها بازنده بود. او در طول دوران حرفه ای خود توانسته است در ۱۸ گرند اسلم، ۱۶۷ قهرمانی تک نفره و ۱۷۷ قهرمانی دو نفره برنده باشد. او با ۹ قهرمانی در ویمبلدون توانست بالاتر از دیگر بازیکنان تنیس قرار گیرد.

سرنا ویلیامز

سرنا ویلیامز در سال ۲۰۰۲ و در اوپن  فرانسه اولین پیروزی خود را به دست آورد. جالب است بدانید که او در این مسابقه از خواهر خود برنده شد. اما اشتباه قضاوت نکنید. خواهرش در ۴ سابقه قبلی از او پیروز شده بود. سرنا بعد از گراف و مارگارت کورت، سومین فردی که توانسته است برنده ۲۱ گرند اسلم شود. سرنا از سال ۲۰۱۰ تا کنون توانسته است. ۱۰ قهرمانی بزرگ کسب کند و اختلاف بسیار زیادی را با نفر بعدی که ۲ قهرمانی دارد، ایجاد کند. او در زدن سرویس مهارت بسیار زیادی دارد و درصد سرویس های موفق او هیچ گاه از ۷۸ درصد پایین تر نیامده است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *