Search
یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
  • :
  • :

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰؛ صعود جوکوویچ، فدرر، بارتی و سرینا ویلیامز به دور دوم

در نخستین روز از مسابقات گرند اسلم آزاد استرالیا ۲۰۲۰ نواک جوکوویچ و راجر فدرر با پیروزی برابر حریفان خود به دور دوم رقابت‌ها راه یافتند.

گرند اسلم اپن استرالیا ۲۰۲۰ امروز، دوشنبه ۳۰ دی ماه، با برگزاری دیدارهای نیمۀ پایین جدول آغاز گردید.

صبح امروز به وقت ایران راجر فدرر دارندۀ ۲۰ عنوان گرند اسلم در استادیوم راد لیور به مصاف استیو جانسون رفت و با ارائه نمایشی مقتدرانه ظرف مدت ۸۰ دقیقه تنیس‌باز آمریکایی را پشت سر گذاشت. (نتیجه: ۲-۶ ۲-۶ ۳-۶)

استاد سوئیسی در مرحله بعد باید به مصاف برندۀ دیدار فیلیپ کرایینوویچ و کوئنتین هالیس برود.

در مسابقۀ دیگر، نواک جوکوویچ مدافع عنوان قهرمانی به‌رغم واگذاری یک ست به یان-لنارد اشتروف، بازیکن آلمانی را در ۴ ست شکست داد و به دور دوم رسید. (نتیجه: ۱-۶ ۶-۲ ۲-۶ ۶-۷)

نوله که به‌دنبال ۱۷ـمین عنوان گرند اسلم خود است، با این پیروزی توانست ۹۰۰ـمین برد دوران حرفه‌ای خود را کسب نماید.

«صربیناتور» در مرحله دوم با برندۀ دیدار تاتسوما ایتو از ژاپن و پراجنش گانسواران از هند دیدار خواهد کرد.

استفانوس سیتسیپاس که سال گذشته با برتری مقابل فدرر در دور چهارم، شگفتی‌ساز شد نیز مسابقۀ نخست خود را با پیروزی به پایان برد؛ جوان اهل آتن با برتری مقابل سالواتوره کاروزو از ایتالیا راهی دور دوم رقابت‌ها شد. (نتیجه: ۳-۶ ۲-۶ ۰-۶)

متئو برتینی و گریگور دیمیتروف نیز به‌ترتیب با پیروزی مقابل اندرو هریس و خوان ایگناسیو لوندرو به دور بعدی صعود کردند. دنیس شاپووالوف تنیس‌باز جوان کانادایی اما با پذیرش شکست مقابل مارتون فوچوویچ مجارستانی از راه‌یابی به دور بعد بازماند.

در بخش زنان، نائومی اوساکا مدافع عنوان قهرمانی و زن شمارۀ ۳ تنیس جهان در گام نخست کار نسبتاً آسانی مقابل مری بوزکووا پیش رو داشت و در دو ست پیروز شد. (نتیجه: ۴-۶ ۲-۶)

اشلی بارتی نفر اول تنیس زنان نیز با وجود واگذاری ست نخست به لسیا سورنکو از اوکراین، در دو ست بعدی به‌راحتی به برتری رسید و به مرحلۀ دوم صعود کرد. (نتیجه: ۱-۶ ۱-۶ ۷-۵)

سرینا ویلیامز قهرمان ۷ دورۀ آزاد استرالیا هم با عبور از سد آناستازیا پوتاپووا در ۵۸ دقیقه به دور دوم رسید. (نتیجه: ۳-۶ ۰-۶)

خواهر بزرگتر سرینا یعنی وینس ویلیامز اما با شکست مقابل کوکو گاف جوان از دور رقابت‌ها کنار رفت؛ در این دیدار که نبرد جوان‌ترین و مسن‌ترین بازیکن رقابت‌ها به شمار می‌رفت کوکو گاف پدیده ۱۵ سالۀ آمریکایی با برتری مقابل الگوی خود توانست به دور دوم صعود کند. گاف سال گذشته نیز با شکست وینس ویلیامز در ویمبلدون شگفتی‌ساز شده بود‌. (نتیجه: ۳-۶ ۶-۷)

لازم به ذکر است بارش باران موجب لغو تعداد قابل توجهی از دیدارهای روز نخست شد. به‌ این ترتیب مسابقات روز دوم با فشردگی بیشتری برگزار خواهد گردید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *