Search
یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
  • :
  • :

راهنمای خرید کفش تنیس

یکی از مهم ترین اقداماتی که قبل از شروع به یادگیری تنیس باید انجام شود، خرید کفش مناسب با ورزش تنیس است. از آنجایی که تنیس ورزشی با تحرک بالا است و زمین هایی که در آن بازی می کنیم باهم متفاوت است باید به درستی و با دید باز برای خرید کفش تنیس اقدام کنید. البته باید گفت که شاید بودجه زیادی برای خرید کفش مناسب تنیس نیاز داشته باشید. اما نباید فراموش کنید که در صورت عدم اهمیت دادن به این موضوع ممکن است سلامتی شما به خطر افتاده و نتوانید به درستی در هنگام بازی تنیس حرکت کنید. در ادامه به بررسی نکات مهمی که در زمان خرید کفش تنیس می پردازیم:

در خرید کفش تنیس به کفی بیرونی دقت کنید

راحتی کفش بسیار مهم است و شاید اولین ملاک مورد نظر شما باشد. اما مهم ترین نکته در زمان خرید کفش تنیس توجه به کیفیت زیره آن است. اغلب کفش های با کیفیت تنیس از زیره لاستیکی ساخته می شود. لاستیک با پلاستیک تفاوت بسیار زیادی دارد. و زیره های لاستیکی در برابر پارگی و سایش مقاومت بسیار بیشتری دارد. در ضمن زیره کفش تنیس باید کشش مناسبی داشته باشد در زمان حرکت های آنی به خوبی با نوع فعالیت پا هماهنگ شوند.

خرید کفش تنیس

کفش تنیس باید تهویه مناسبی داشته باشد

دوام کفش تنیس اولویت بسیار بالایی برای خریداران دارد چرا که این کفش نسبت به کفش های ورزشی معمولی قیمت بیشتری داشته و از این رو باید مدت طولانی تری قابل استفاده باشد. از این رو در زمان خرید کفش تنیس به جنس رویه کفش دقت کنید. کفش هایی که از چرم طبیعی ساخته می شوند دوام بسیار بالایی دارند اما امروز مواد مصنوعی دیگری نیز تولید شده اند که می توانند به اندازه چرم مقاوم باشد و در ضمن امکان تنفس را نیز فراهم کند. مشبک طراحی شدن رویه کفش نه تنها امکان فعالیت و تغییر حالت کفش را فراهم می کند بلکه تهویه مناسبی برای ورود و خروج هوا را نیز فراهم می کند. در ضمن مواد مصنوعی استفاده شده در ساخت کفش بسیار سبک تر از چرم هستند.

کفش تنیس باید از پا حمایت کند

از دیگر فاکتورهایی که در زمان خرید کفش تنیس باید به آن توجه کرد راحتی پا در کفش است. اصولا کفش های تنیس دارای کفی میانی هستند که مطابق با ساختار پا طراحی شده است. این کفش ها درست با قوس پا هماهنگ است و در نتیجه هیچ فشاری روی پا ندارد. در ضمن این تطابق از بروز کمردرد نیز پیشگیری می کند. در ادامه کفی میانی کفش باید پاشنه را نیز در بربگیرد. به این شکل پا به هیچ عنوان در کفش لیز نخواهد خورد.

وجود پالشتک ضربه ای در کفش

از آنجایی که ورزش تنیس شامل دویدن، پریدن و حرکات سریع است، اگر در خرید کفش تنیس دقت نداشته باشید در طولانی مدت شاهد پا درد و کمردرد خواهید بود. یکی از مواردی که در زمان خرید باید به آن توجه داشته باشید وجود بالشتک ضربه ای است. در زمان خرید به دنبال این بالشتک باشید و در صورتی که این بالشتک با پای شما همخوانی داشت می توانید کفش را با خیالی راحت خریداری نمایید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *