Search
یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
  • :
  • :

معرفی قهرمانان تنیس گرند اسلم های بزرگ جهان

 قهرمانی گرند اسلم های بزرگ جهان بین سه قهرمان بزرگ رشته تنیس یعنی نادال، جووکویچ و فدرر تقسیم شده اند. پیش از این افراد، آرتور اش امریکایی با ۵ گرند اسلم در رده اول قرار داشت و گفته بود که پس از او هیچ کس نمی تواند رکورد بزند. مهم ترین گرند اسلم های جهان اوپن استرالیا، اوپن ایالات متحده، رولند گاروس و ویمبلدون هستند.

۱.ویمبلدون

ویمبلدون محلی است در جنوب شرقی لندن و قدیمی ترین مکان برگزاری مسابقات تنیس جهان شناخته می شود. اولین دوره این مسابقات در سال ۱۸۷۷ و تنها برای منافع مالی انجام شد و هر یک از تماشاچیان موظف به پرداخت یک شیلینگ برای هر مسابقه بودند. زمان برگزاری این مسابقات دقیقا بعد از رولند گاروس فرانسه و در اواسط تیر ماه است. هر ساله در این مسابقات و در ۱۱ زمین بازی، ۱۰۸ بازیکن زن و ۱۲۸ بازیکن مرد به رقابت با یکدیگر می پردازند. تمام بازیکنان باید با لباس سفید در این مسابقات حاضر شوند.

این مسابقات روی چمن برگزار می شوند و بسیاری از بازیکنان دلیل ناکامی خود را زمین بسیار لغزنده این بازی ها می دانند. راجرر فدرر با ۷ مقام قهرمانی در در مقام نخست این مسابقات قرار دارد. جایزه نقدی این مسابقات ۳۵ میلیون دلار است.

۲.اوپن استرالیا

اوپن استرالیا یکی از بزرگترین گرند اسلم های جهان است که هر ساله در دی ماه و در کشور استرالیا و در شهر ملبورن برگزار می شود. به دلیل گرمای بیش از حد، این مسابقات عموما شب ها برگزار می شود. مهم ترین ویژگی اپن استرالیا، زمین های تروبلویی است که فقط می توانید در کشور استرالیا ببینید. زمین های این استادیوم ها به رنگ آبی است و محل مناسبی برای پیروزی بازیکنان سرعتی همچون اندی ماری و راجر فدرر است.

بزرگترین ستارگان این گرند اسلم نواک جووکویچ با ۶ قهرمانی در مقام اول و راجر فدرر با ۵ قهرمانی در مقام دوم هستند. جایزه نقدی این مسابقات ۵۰ میلیون دلار است.

گرند اسلم

۳.اوپن ایالات متحده مریکا

برگزارکنندگان مسابقات اوپن امریکا معتقدند که بین بازیکنان زن و مرد هیچ تفاوتی قائل نیستند و از سال ۱۹۷۳ جایزه مسابقات زنان و مردان یکسان است. فینال مسابقات در ورزشگاه آرتور اش امریکا که بزرگ ترین استادیوم تنیس در جهان است، انجام می شود. مهم ترین ویژگی این مسابقات این است که بازیکنان می توانند درخواست ویدئو چک کنند. راجر فدرر با ۵ قهرمانی، در مقام اول گرند اسلم اوپن ایالات متحده قرار دارد.

۴.رولند گاروس (اوپن فرانسه)

هر ساله در اواسط خرداد ماه و در کشور فرانسه و در شهر پاریس انجام می شود. این مسابقات دومین رویداد مهم تنیس جهان محسوب می شود. این مسابقات به افتخار رولند گاروس خلبان کشته شده در جنگ جهانی اول با این نام، نام گذاری شده است. به مدت ۳۰ سال تنها بازیکنان فرانسوی می توانستند در این تورنمنت شرکت کنند و برای اولین بار در سال ۱۹۲۵ بازیکنان خارجی نیز اجازه حضور در این مسابقات را پیدا کردند. رافائل نادال با ۹ قهرمانی، در مقام نخست گرند اسلم اوپن فرانسه قرار دارد. جایزه نقدی این مسابقات ۳۲ میلیون دلار است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *