Search
یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
  • :
  • :

نیمه‌نهایی تنیس آزاد استرالیا؛ پیش‌نگاهی به ۵۰ـمین رویارویی راجر فدرر و نواک جوکوویچ

استاد سوییسی در ۸ سال اخیر نتوانسته صربیناتور را در گرند اسلم‌ها شکست دهد.

نواک جوکوویچ و راجر فدرر از ساعت ۱۲ ظهر روز پنج‌شنبه در مرحله نیمه‌نهایی اوپن استرالیا ۲۰۲۰ به مصاف هم می‌روند.

جوکوویچ قهرمان ۷ دورۀ مسابقات مسیر آسانی را تا نیمه‌نهایی طی کرده است و به جز واگذار کردن یک ست به یان لنارد اشتروف در دور اول، در ادامه دیگر به حریفان خود باج نداد تا صعود بی‌دردسری را به نیمه‌نهایی تجربه کند.

در مقابل اما راجر فدرر به رغم قرعه خوبی که داشت مسیر پرفراز‌ونشیبی را برای رسیدن به نیمه‌نهایی پیموده است. استاد سوئیسی در دور سوم مقابل جان میلمن حسابی به زحمت افتاد و درحالی‌که در تایبریک ست پنجم ۴-۸ از حریف استرالیایی عقب بود، به بازی برگشت و ۸-۱۰ پیروز شد. در دور چهارم هم با اینکه کار نسبتاً آسانی در مقابل مارتون فوچوویچ داشت، ست اول را به او واگذار کرد‌. بازیکن سوییسی دشوارترین آزمون خود را دور یک‌چهارم نهایی و در مقابل تنیس سندگرن پشت سر گذاشت و به قول خودش با کمک معجزه توانست از مهلکه بگریزد و به نیمه‌نهایی برسد. او در این مسابقه با وجود مصدومیت کشاله ران، هفت بار حریف را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت.

دیدار امروز فدرر و جوکوویچ ۵۰ـمین رویارویی این دو ابرستارۀ تنیس جهان خواهد بود؛ در مسابقات رودررو، «نوله» با ۲۶ پیروزی دست بالا را دارد. فدرر و جوکوویچ تاکنون ۴ مرتبه در ملبورن مقابل هم قرار گرفته‌اند که قصاب بلگراد پیروز ۳ بازی بوده و جالب آنکه هر ۳ پیروزی هم در دور نیمه‌پایانی به دست آمده است. باید اشاره کرد که جوکوویچ تا به حال هرگز در نیمه‌نهایی آزاد استرالیا طعم شکست را نچشیده و هر بار که به این مرحله راه‌یافته در نهایت به قهرمانی رسیده است.

جوکوویچ فصل قبل در فینال ویمبلدون نیز در مصافی تاریخی و به‌یادماندنی فدرر را شکست داد. اما در آخرین نبرد این دو که دو ماه پیش در لندن اتفاق افتاد، فدرر ۳۸ ساله بدون واگذاری ست به برتری رسید تا حداقل بخشی از غم ناشی از شکست تلخ ویمبلدون را التیام دهد و به رویارویی‌های آینده امیدوار شود.

با توجه به آمادگی بالای جوکوویچ و نامعلوم بودن وضعیت جسمانی فدرر، تنیس‌باز صرب امروز شانس بالاتری برای راهیابی به فینال خواهد داشت. اما معجزه باز هم می‌تواند رخ دهد.
One thought on “نیمه‌نهایی تنیس آزاد استرالیا؛ پیش‌نگاهی به ۵۰ـمین رویارویی راجر فدرر و نواک جوکوویچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *