Search
یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
  • :
  • :

هشتمین صعود جوکوویچ به فینال تنیس آزاد استرالیا با شکست فدرر

مدافع عنوان قهرمانی با پیروزی مقابل راجر فدرر به فینال رقابت‌ها راه یافت.

در نخستین دیدار از دور نیمه‌پایانی مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۲۰ نواک جوکوویچ قهرمان هفت دورۀ اوپن استرالیا با شکست راجر فدرر در سه ست متوالی، برای هشتمین بار به دیدار پایانی این رقابت‌ها راه یافت‌. این دیدار ۲ ساعت و ۱۸ دقیقه به طول انجامید. (نتیجه: ۳-۶ ۴-۶ ۶-۷)

استاد سوئیسی که در بازی قبلی خود مقابل تنیس سندگرن از ناحیۀ کشالۀ ران دچار مصدومیت شد، در این مسابقه نیز یک بار وقت استراحت پزشکی گرفت و برای مداوا به بیرون از زمین مسابقه رفت. این مصدومیت حرکت او را در زمین تحت تاثیر قرار داده بود‌.

جوکوویچ با شکست فدرر، به ۲۷ پیروزی خود برابر حریف سوییسی (در برابر ۲۳ شکست) رسید. او حالا حدود ۸ سال است که در مسابقات گرند اسلم به فدرر نباخته است. آخرین پیروزی فدرر مقابل جوکوویچ به نیمه‌نهایی مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۲ باز می‌گردد.

«نوله» هم‌چنین برای ۲۶ـمین بار به دیدار پایانی یک تورنمنت گرند اسلم راه یافت و به روند شکست‌ناپذیری خود در نیمه‌نهایی اولین گرند اسلم سال ادامه داد.

بازیکن صرب پس از بازی گفت: «راجر خیلی خوب شروع کرد و من کمی در اوایل بازی مضطرب بودم… راجر مشخصاً مصدوم بود و حرکتش در زمین حتی نزدیک به بهترین حالت خود هم نبود‌. قابل تحسین است که به زمین آمد و تا آخر ادامه داد.»

مرد شماره ۲ تنیس جهان روز یک‌شنبه در فینال برای کسب ۱۷ـمین گرند اسلم خود باید به مصاف برنده دیدار الکساندر زورف و دومینیک تیم برود‌. دیدار دوم مرحلۀ نیمه‌نهایی فردا برگزار می‌شود.

گفتنی است جوکوویچ در صورت قهرمانی در ملبورن، صدر جدول را از نادال پس خواهد گرفت.

در بخش زنان و در دیدار نخست دور نیمه‌پایانی، سوفیا کنین آمریکایی با خلق یک شگفتی توانست اشلی بارتی نفر اول تنیس زنان را در دو ست نزدیک شکست دهد و برای نخستین بار به فینال یک گرند اسلم صعود کند. (نتیجه: ۵-۷ ۶-۷)

بارتی قهرمان اپن فرانسه ۲۰۱۹ که به‌دنبال دومین عنوان گرند اسلم خود بود، در صورت صعود به فینال اوپن استرالیا به نخستین زن استرالیایی در ۴۰ سال گذشته تبدیل می‌شد که به این مهم دست می‌یافت.

در مسابقۀ دیگر، گاربینیه موگوروسا قهرمان دو دورۀ گرند اسلم برابر سیمونا هالپ نفر اول سابق تنیس زنان به برتری دست یافت و برای اولین بار به فینال اپن استرالیا راه یافت. (نتیجه: ۵-۷ ۶-۷)

این چهارمین حضور موگوروسا در در فینال یکی از گرند اسلم‌های ۴ گانه به شمار می‌رود.

دیدار فینال مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۲۰ در بخش زنان روز شنبه بین سوفیا کنین ۲۱ ساله و گاربینیه موگوروسا برگزار خواهد شد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *