Search
یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
  • :
  • :

ورزش تنیس چه فوایدی برای بدن دارد؟

تنیس یک ورزش هیجان انگیز و انفرادی است که بخش های مختلفی از بدن ورزشکار را به چالش می کشد و به همین خاطر نیز یکی از ورزش های مفرح است و نقش بسزایی بر افزایش طول عمر و سلامت بدن دارد. در این مطلب با بهترین فواید ورزش تنیس بر بدن انسان آشنا خواهید شد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

۱.داشتن اندامی زیبا

ورزشکاران حرفه ای تنیس عموما اندامی زیبا و کشیده دارند پس می توان گفت که از فواید ورزش تنیس بر بدن انسان کشیده کردن اندام است. تنیس یکی از ورزش هایی است که در زیبایی و تناسب اندام نقش پر رنگی ایفا می کند. تنیس، دست ها، پاها و عضلات مختلف بدن را به چالش می کشد و فرد به هنگام بازی کالری و چربی زیادی می سوزاند. اگر به دنبال یک ورزش پر تحرک برای تناسب اندام خود هستید، این ورزش یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما است.

۲.بهبود در عملکرد مغز

تنیس ورزشی است که نیاز به هماهنگی بالایی بین اعضای مختلف بدن از جمله دست ها، پاها و چشم ها دارد و مغز کنترل تمام این بخش ها را به عهده دارد. تنیس به مغز کمک می کند تا هوشیارتر عمل کند و به این ترتیب بازیکنان این رشته ورزشی هرگز دچار پیری مغز و آلزایمر نخواهند شد. چرا که مغز آن ها همیشه برای انجام بازی و سرعت عمل داشتن در انجام حرکات فعال است.

۳.از بین رفتن احتمال ابتلا به بیماری های قلبی

ورزش تنیس تمرین و فعالیت زیادی می طلبد. به دلیل اینکه بازیکن مجبور است پرتاب های زیادی انجام دهد و به همین خاطر سیستم تنفسی بازیکنان تنیس بهترین عملکرد را دارد و از ابتلا به بیماری های قلبی جلوگیری می کند.

فواید ورزش تنیس

۴.کاهش احتمال ابتلا پوکی استخوان

از دیگر فواید ورزش تنیس افزایش قدرت و استحکام استخوان ها می شود و در افزایش تراکم استخوان بسیار موثر است. در صورتی که افراد ورزش تنیس را به صورت مداوم انجام دهند، به طور کامل خطر احتمال ابتلا به پوکی استخوان در آن ها از بین می رود و در صورتی که افراد در سنین پایین این ورزش را شروع کنند، در سن سی سالگی، توده استخوانی به حداکثر میزان خود می رسد.

۵.بهبود عملکرد ماهیچه ها

به دلیل اینکه در تنیس ضربات محکمی به توپ وارد می شود، ماهیچه ها با این ورزش بزرگ تر می شوند و به این ترتیب شخص اندامی عضلانی خواهد داشت که به بهبود عملکرد کل بدن کمک می کند.

۶.تقویت سیستم ایمنی

انجام فعالیت های سنگین باعث می شود سیستم ایمنی بدن تقویت شود و باکتری های به خارج از بدن هدایت شوند. ورزش تنیس باعث تقویت بدن شده و از احتمال ابتلا به بیماری هایی همچون سرماخوردگی که ناشی از ضعف سیستم ایمنی بدن است جلوگیری می کند. با انجام مداوم ورزش تنیس، گلبول های سفید بدن افزایش می یابند و به این ترتیب در حفاظت از بدن در برابر انواع بیماری ها نقش اساسی ایفا می کند.

۷.تقویت قدرت بینایی

جالب است بدانید که دیگر فواید ورزش تنیس افزایش قدرت بینایی است. حرکات سرعتی تنیس باعث افزایش قدرت بینایی بازیکن می شود. تحقیقات کارشناسان نشان داده است که انجام ورزش هایی همچون تنیس قدرت بینایی را افزایش می دهد و فرد را از احتمال ابتلا به بیماری های چشمی محافظت می کند. 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *