Search
یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
  • :
  • :

کارلوکس آلکاراس فاتح اولین مسترز خود شد

یکشنه شب دیدار فینال مسابفات مسترز که در میامی بین کارلوس الکاراس و کسپر رود برگزار شد به نفع کارلوس به پایان رسید. کارلوس اسپانیایی با نتیجه نزدیکی توانست بر حریف نروژی خود پیروز شده و جام قهرمانی را بالای سر برد. مسابقات مسترز میامی که در اواخر ماع مارس سال ۲۰۲۲ برگزار شد، بعد از مسترز ایندین ولز دومین مسترز سال است که در میامی آمریکا برگزار شد. مجموع حوایر این مسابقات به بیش از ۸٫۵ میلیون دلار رسید.

کارلوس ستاره ۱۸ ساله این مسابقات بود و جالب است بدانید که در اولین حضور خود توانست با نتیجه بسیار مناسبی کسپر رود با تجربه را از سر راه بردارد. لازم است بدانید که کارلوس با پیروزی در این مسابقه توانست نوار ناکامی های هم وطنانش در بازی های تنیس را پاره کند و به عنوان اولین قهرمان اسپانیایی مسترز مایمی شناخته شد. نادال با اینکه ۵ دوره در این مسابقات شرکت کرده بود و به فینال مسابقات رسیده بود، هیچگاه نتوانست جام قهرمانی این سری از مسابقات را بالای سر خود ببرد. کارلوس بعد از پیروزی توانست با پنج پله صعون به جایگاه یازدهم تنسورهای برتر جهان صعود کند.

نتایج مسابقه فینال

در ست اول مسابقه فینال کارلوس ۱-۴ از حریف خود عقب افتاد، اما  ناامید نشد و توانست به بازی برگشته و ۷ بر ۵ ست اول را به نفع خود به به پایان رساند. در ست دوم نیز توانست قدرتمند ظاهر شده و با نتیجه ۶ بر ۴ بازی را به نفع خود به پایان رساند.  جالب است بدانید که این برد سومین عنوان مهم و حرفه ای کارنامه کارلوس به شمار می آید.

مسترز

کارلوس فاتح جوان مسابقات میامی

با این برد تاریخی کارلوس توانست عنوان جوان ترین قهرمان تاریخ مسابقات مسترز میامی را نصیب خود کند. این بازیکن تنیس بعد از رافائل نادال و مایکل چنگ، جوان ترین قهرمان مسترهای ۱۰۰۰ امتیازی محسوب می شود.

این بازیکن تنیس جوان در مصاحبه انتهای بازی گفت: “نمی دانم چطور باید احساساتم را بیان کنم. کسب اولین قهرانی من در مسترز مایمی اتفاق بزرگ و بسیار ویژه ای برای من است. یک تیم و خانواده فوق العاده در کنار من هستند و از این پیروزی بسیار خوشحال هستم.

تاکتیک کارلوس در مسابقه فینال

کارلوس ابراز داشت که می دانسته کسپر از آمادگی کافی برخوردار است و تمرینات زیادی برای این بازی انجام داده است. از آنجایی که کسپر ضربات فورهند بسیار خوب و قدرتمندی دارد به همین دلیل تلاش زیادی برای زدن ضربات بکهند داشته داست. کارلوس تمام تلاش خود را کرد تا در پاسخ به فورهندهای قدرتمند کسپر بک هندهای قدرتمندتری بزند و در تمام مدت هجومی را در سر لوحه برنامه های خود قرار داد. او اجازه نداد که در هیچ یک از لحظات بازی کسپر دست برنده را داشته باشد. باید گفت که طبق نظر کارشناسان در تمام این دیدار این ضربات داون د لاین فورهند و بکهند بودند که نقش کلیدی در این بازی را ایفا نمودند. کارلوس با زیرکی و آنالیز حریف خود توانست به عنوان عجوبه ۱۸ ساله اسپانیایی فاتح مسترز میامی شود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *