Search
سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
  • :
  • :

لغو رقابت‌های تنیس مسترز ایندین ولز به دلیل شیوع ویروس کرونا

مسابقات تنیس مسترز ایندین ولز یکی از بزرگترین رقابت‌های تنیس جهان به دلیل شناسایی یک مورد ابتلا به ویروس کرونا در این شهر لغو شد.

در فاصلهٔ یک روز مانده به برگزاری مسابقات تنیس ایندین ولز ۲۰۲۰، اداره بهداشت شهرستان ریورساید در ایالت کالیفرنیا با شناسایی یک مورد ابتلا به ویروس کرونا (COVID-19) در درهٔ کوچلا وضعیت اضطراری اعلام کرد.

به همین دلیل مسئولین برگزاری مسترز ایندین ولز به‌منظور حفظ سلامت تماشاگران، بازیکنان و افراد حاضر در این مسابقات، تصمیم به لغو رقابت‌های این دوره گرفتند.

این تصمیم بنابر توصیه‌های‌ مقامات ایالت کالیفرنیا، پزشکان متخصص و مرکز کنترل بیماری‌ها (CDC) اخذ شده است.

مسابقات تنیس ایندین ولز که اولین تورنمنت مسترز از مسترزهای نه‌گانه تنیس به شمار می‌آید، هر ساله در ماه مارس در ایالت کالیفرنیای جنوبی برگزار می‌‌گردد. شهر ایندین ولز در درۀ کوچلا و در حدود ۲۰۰ کیلومتری شرق «داون‌تاون لس آنجلس» واقع شده است.

رقابت‌های امسال قرار بود از روز دوشنبه ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۸ آغاز شود و تا ۲ فروردین ۱۳۹۹ ادامه پیدا کند.

توضیحاتی درباره امتیازات بازیکنان پس از لغو مسابقات ایندین ولز

سیستم رنکینگ تنیس بر مبنای یک دوره ۵۲ هفته‌ای کار می‌کند و هر امتیازی که وارد سیستم شود به مدت ۵۲ هفته (معادل یک سال) در رنکینگ محاسبه شده و پس از آن به صورت خودکار از سیستم خارج و با امتیازات جدید جایگزین می‌شود. 

بر این اساس، امتیازات مسابقات ایندین ولز ۲۰۱۹ در تاریخ سررسید یعنی دوشنبه دو هفته بعد طبق روال عادی از رنکینگ حذف خواهد شد اما با توجه به لغو مسابقات امسال امتیاز جدیدی جایگزین آن نمی‌شود.

در مورد مسابقات بعدی هم در صورت لغو به همین ترتیب عمل خواهد شد مگر اینکه با توجه به شرایط خاص پیش‌آمده مقررات جدیدی از سوی نهادهای برگزارکننده وضع و اجرا شود. 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *